Sádrokarton

Součástí nabídky prací naší firmy jsou rovněž sádrokartonářské práce. Provádíme montáže sádrokartonu a sádrokartonových příček. Jedná se o velmi rychlé, kvalitní, ale především levné řešení rekonstrukcí vnitřních prostor domů, bytů i nebytových prostor. Zabýváme se také montáží sádrokartonových podhledů či oblouků, které nemají pouze estetický význam, ale také praktický a tím je izolace zvuku a tepla. Další výhoda těchto podhledů spočívá v tom, že bez jakýchkoliv problémů lze pod ně umístit vzduchotechniku nebo elektrické rozvody. S využitím sádrokartonu dále provádíme půdní vestavby. Sádrokarton je ideální materiál pro provádění právě těchto půdních vestaveb. Jeho výhody jsou zřejmé, je lehký, skladný a snadno opracovatelný.

Stropní podhledy

Ideálním řešením pro rekonstrukci starších domů jsou vhodné právě sádrokartonové podhledy. Sádrokartonová deska ukryje všechny viditelné poškození a nerovnosti starého stropu. Je velmi snadné do podhledů zabudovat bodová světla nebo ventilaci a do podhledu je možné rovněž ukrýt rozvody elektrického vedení či vzduchotechniky. V rámci estetičnosti můžeme podhledy doplnit o různé dekorační lišty nebo rozety. Sádrokartonové podhledy nemají pouze funkci dekorační, ale pokud podhled během montáže rovněž zateplíme získá i funkci izolační (tepelnou i zvukovou). Zejména díky tepelně izolační funkci zamezíme tomu aby nedocházelo k tepelným únikům stropem.

Půdní vestavby

Za použití sádrokartonu provádíme rovněž půdní vestavby. Tento materiál se dá použít na obložení stropů, šikmých stěn, suchých podlah a příček. Díky snadné opracovatelnosti je tento materiál vhodný právě pro půdní vestavby, kde je třeba jej tvarovat do různých specifických tvarů. Do speciální konstrukce se vždy upevňují dvě desky proti sobě, čímž vznikne meziprostor, do kterého můžeme velmi snadno zabudovat vodovodní či odpadní trubky nebo elektrické vedení. Na závěr se na sádrokarton natáhne speciální tmel, který celou plochu zbaví jakýchkoliv nerovností a půdní vestavba je pak připravena k malování, obkládání nebo tapetování.

Sádrokartonové příčky

Naše firma se rovněž zabývá montáží sádrokartonových příček. Pokud potřebujete rozdělit prostor bytu či kanceláře příčkou, právě toto je snadné a rychlé řešení. Do sádrokartonových příček je možné zabudovat téměř vše. Lze nainstalovat kompletní elektriku včetně vypínačů a zásuvek, zárubně pro dveře či pouzdra pro posuvné dveře.

Montujeme také protipožární sádrokartonové konstrukce. K montáži těchto konstrukcí se používá speciální protipožární sádrokarton černé barvy. Kromě speciálních tmelů je tento materiál složen z velké části sádrou, která obsahuje velké množství vody, což zabraňuje vznícení tohoto materiálu.


Ukázky naší práce