Fasády a zateplování fasád

Provádíme veškeré fasádní práce a to jak pro rodinné domy a bytové domy, tak také u komerčních a průmyslových staveb. Realizujeme jak samostatné nové fasády, tak zateplení fasády stávající a to jak pomocí polystyrenu, tak také minerální vatou.

Nejen ekonomické výhody zateplení

Zateplení fasády domu zlepší hlavně tepelné vlastnosti budovy a to nejen v zimě, ale i v létě. Tím dokáže, spolu s dalšími kroky (zateplením střechy a sklepních prostor, výměnou oken apod.), ušetřit 20 až 80 procent nákladů na vytápění a chlazení domu (vždy záleží jak na samotné konstrukci budovy, tak také na jejím umístění, přičemž nejčastěji dokáže samotné zateplení fasády ušetřit mezi 40% a 60% nákladů za teplo).  Zároveň kvalitně, a správně dle norem a technologických postupů zateplená fasáda, dokáže řešit problémy s tepelnými mosty, které tvoří nemalou část tepelných ztrát vnější obálky domu, ale také například dokáže řešit problémy se srážením vodních par na prochladlých zdech a tím i nepříjemnosti s vlhkými zdmi a následně vznikajícími plísněmi. Zateplení také ochrání Váš dům a jeho konstrukci před nepříznivými vnějšími vlivy, čímž prodlužuje i jeho životnost. Jen jako bonus navíc pak působí i zlepšení celkového vzhledu Vašeho domu. Zateplení rovněž o něco snižuje i prostup hluku konstrukcí domu.

Zateplování fasád provádíme jak pomocí polystyrenu, tak pomocí minerální vaty. Každá z těchto technologií má samozřejmě své výhody i nevýhody. Proto je potřeba vždy zvážit, která je vhodná pro danou stavbu. Naši odborníci Vám proto rádi poradí, jaký způsob zateplení fasády je pro Váš dům nejvhodnější, vzhledem k charakteru stavby a vnějšímu okolí.