Rekonstrukce

Rekonstrukce bytů a domů

Koupili jste si starší byt či dům a rádi byste si z něho udělali nový a nevíte jak na to? Pak se obraťte právě na naši firmu. Pomůžeme vám s projektem i s realizací rekonstrukce. Provádíme rekonstrukce domů a bytů na klíč. Provádíme výkopové práce a terénní úpravy, dále provádíme stavební práce, vodoinstalace, elektroinstalace, pomůžeme vám rovněž s interiérovým vybavením vašeho zrekonstruovaného domu.

Rekonstrukce bytových jader

Nevyhovující a zastaralé bytové jádro je jedním z nejčastějších problémů, které trápí majitele bytů nejen v panelových domech. V době budování panelových domů byly standardy relativně nízké, většina panelových domů nemá pevné, zděné jádro, ale jeho umakartovou variantu. Koupelna je často malá, s malou nevyhovující vanou a špatně řešeným prostorem, kde je problém umístit pračku. Navíc tyto koupelny nevypadají pěkně. Poměrně nové a jinak dostačující bydlení tak po provedení renovace bytového jádra získá zcela novou kvalitu a užitnou hdonotu. Přitom taková rekonstrukce bytového jádra nemusí znamenat extrémní zatížení rodinného rozpočtu.

Rekonstrukce bytového jádra na klíč

Naše firma nabízí rekonstrukce bytových jader a to jak formou zděného jádra (z pórobetonových tvárnic, např. Ytong), tak také suchou výstavbou pomocí sádrokartonu na klíč.

Proč rekonstruovat bytové jádro?

Pro někoho mohou být hlavní důvody estetické (přeci jenom umakartové jádro není vzor krásy), pro jiného čistě praktické. Někteří lidé se snaží řešit nedostatečnou estetiku umakartových bytových jader nalepením obkladů přímo na ně, případně různými nálepkami a podobnými dočasnými a neplnohodnotnými řešeními. Nicméně tato dočasná řešení nezřídka vedou k ještě horší situaci, případně ji řeší jen krátkodobě. Vhodnější je tedy provést kompletní rekonstrukci bytového jádra.

Tím hlavním důvodem ale bývají praktické otázky jako je například nedostatek prostoru v klasických bytových jádrech, kde po umístění pračky nezbývá často místo ani rpo jendoho člověka. Umyvadlo bývá rovněž těžko dostupné, plechová vana pak malá a často již s poškozeným povrchem. Navíc je umakartové jádro rájem plísní.

Přestavba bytového jádra tak dokáže vyřešit problémy prostorové, estetické i hygienické. Zvětšit prostor je možné sloučením WC a koupelny, využitím sprchového koutu místo vany, nebo rozšířením jádra na úkor často zbytečných chodeb (klasická paneláková L-ka) či výklenků.

Kdy renovovat bytové jádro?

Nejvhodnější chvíle pro rekonstrukci bytového jádra nastává ještě před tím, než se do bytu nastěhujete. A to jak z důvodu „nepořádku“, tak také kvůli tomu, že zhruba na týden nebude mít byt k dispozici toaletu a koupelnu. Pokud ale potřebujete zrekonstruovat jádro v již obývaném bytě, tak je to také možné. Nicméně je potřeba počítat s tím, že ideálně minimálně na několik dní je potřeba si zajistit náhradní ubytování. Proto doporučuje při přestavbách bytových jader v právě obývaných bytech variantu s využitím sádrokartonu. Přestavba bytového jádra je pak rychlejší a více čistá, tedy vzniká při přestavbě méně nepořádku.

Zděné jádro či sádrokarton?

Obě řešení mají své plusy a mínusy. Zděné jádro umožňuje snadněji řešit umístění poliček (lze je snadno umístit dodatečně, nemusíte dopředu přemýšlet kde bude v budoucnu co viset), na druhou stranu je zděné jádro (postavené např. z Ytongu) těžší, tedy je potřeba posoudit statiku domu, jeho stavba je o něco více časově náročnější a také při jeho výstavbě vzniká větší množství nepořádku.

Naopak bytové jádro ze sádrokartonu není ničím horší než zděné bytové jádro. Moderní, vlhu odolné sádrokartony mají vhodné užitné vlastnosti. Navíc při jejich použití se snadněji řeší vnitřní instalace jako jsou elektrické rozvody, rozvody vody, odpady. Přestavba bytového jádra ze sádrokartonu je pak rychlejší a vytváří méně nepořádku a odpadu. Je ale potřeba za jistých okolností se dopředu rozmyslet kde například budou zavěšeny hodně zatěžované skříňky apod. Protože je potřeba na to dané místo správně připravit. Lehčí předměty není problém zavěsit na speciální hmoždinky do sádrokartonu.